icon_covid

Vývoj situace spjaté s nákazou covid-19 nemá zásadní dopad na činnosti francouzského farmaceutického sektoru, nicméně v závislosti na regionu může dojít k mírnému zpoždění dodávky.

Kontakt

close_call_us

Zavolejte nám

phone_call_us phones_call_us

Jsme vám k službám

Co jsou Anxiolytika?

Anxiolytika jsou typem léků primárně používaných k léčbě úzkosti. Běžně se jim říká léky proti úzkosti. Benzodiazepiny, hovorově známé jako benzos, jsou nejběžnějším typem léků proti úzkosti. Obvykle jsou předepsány ve formě tablet.

Co léčí Anxiolytika? Anxiolytika se primárně používají k léčbě příznaků úzkostných poruch, včetně generalizované úzkostné poruchy a sociální fobie. Některé se také používají jako sedativa před anestezií při lékařských výkonech. Mezi příznaky generalizované úzkostné poruchy patří extrémní strach nebo strach, který trvá déle než šest měsíců.

Jaký je mechanismus účinku anxiolytik? Buspiron může snižovat úzkost stimulací serotoninových a dopaminových receptorů na nervech, čímž mění chemické zprávy, které nervy dostávají. Benzodiazepiny snižují příznaky úzkosti zvýšením účinku mozkové chemické látky zvané kyselina gama-aminomáselná (GABA).

Na jaké skupiny se Anxiolytika dělí? Anxiolytika a hypnotika se dělí na 2 hlavní skupiny, benzodiazepiny a ne benzodiazepiny.

Jsou Anxiolytika a Benzodiazepiny totéž? Anxiolytika, sedativa a hypnotika jsou léky, které působí na centrální nervový systém k úlevě od úzkosti, spánku nebo uklidňujícímu účinku. Benzodiazepiny jsou hlavní složkou léků, které spadají do této kategorie.

Jaká anxiolytika existují?

Benzodiazepiny pomáhají léčit mnoho druhů úzkostných poruch, včetně panické poruchy, generalizované úzkostné poruchy a sociální úzkostné poruchy. Mezi příklady těchto léků patří: 
•    Alprazolam (Xanax) Xanax je známy tím že má málo vedlejších účinků.
•    Chlordiazepoxid (Librium)
•    Klonazepam (Klonopin)
•    Diazepam (Valium) Valium je známy pro své účinky. 
•    Lorazepam (Ativan)

Benzodiazepiny se obvykle používají ke krátkodobé léčbě úzkosti.

Jaké jsou výhody užívání léků na úzkost? Léky proti úzkosti pomáhají snižovat příznaky úzkosti, jako jsou záchvaty paniky nebo extrémní strach a obavy. Nejběžnější léky proti úzkosti se nazývají benzodiazepiny. Benzodiazepiny jsou skupina léků, které mohou pomoci snížit úzkost a usnadnit spánek.

Jak užívať léky na uklidnění? 

Lékař s vámi bude pracovat na nalezení vhodné dávky. Lékaři vám obvykle předepíšou nižší dávku a mohou dávku pomalu zvyšovat, aby lék dosáhl svého účinku ve vašem těle a pomohl vám s vaší chorobou.

Upozornění: Při užívání Benzodiazepinů je důležité dodržovat pokyny lékaře.

•    Pokud jste těhotná nebo kojíte, neměli byste užívat benzodiazepiny. 
•    Je nepravděpodobné, že by lékař předepisoval tyto léky lidem s anamnézou závislosti. 
Lidé, kteří užívají tyto léky po dlouhou dobu, možná budou muset užívat větší dávky, aby dosáhli stejných účinků. V takovém případě může náhlé vysazení léčby způsobit abstinenční příznaky.  Nikdy nepřestávejte brát tyhle léky bez pokynu od vašeho lékaře, a nikdy neužívejte vyšší nebo menší dávky léku který právě užíváte bez pokynu vašeho lékaře.

Jaké vedlejší účinky se u vás mohou objevit? Mezi běžné nežádoucí účinky anxiolytik patří: Ospalost 
•    Zmatek 
•    Závislost a abstinenční příznaky 
•    Žaludeční nevolnost 
•    Nevolnost 
•    Průjem 
•    Sexuální dysfunkce 
•    Bolest hlavy 
•    Zvýšený krevní tlak 
•    Suchá ústa 
•    Rozmazané vidění

Tyhle vedlejší účinky by měli trvat jenom krátkou dobu. Když se u vás vyskytne nějaký s těchto vedlejších účinků, a bude přetrvávat po delší dobu, tak zavolejte svému lékaři a poraďte se s ním o dalším postupu.

Vyskytují se u léku na uklidnění nějaké vzácné nežádoucí účinky? Je vzácné, že tyto léky vykazují známky nebezpečných nebo smrtelných vedlejších účinků. V několika vzácných případech se však u některých lidí vyskytly: Srdeční problémy, zejména u pacientů s možným kardiovaskulárním onemocněním.

Léky na uklidnění bez předpisu

Nejznámější léky na uklidnění jsou:
•    Alprazolam (Xanax) Cena: 1 mg 30 tablet – cca. 120,-Kč   Cena: 0,25 mg 30 tablet – cca. 35,-Kč.
•    Klonazepam (Klonopin) Cena: cena se pohybuje mezi 45 Kč až 80 Kč za jedno balení.
•    Chlordiazepoxid (Librium) Cena se pohybuje mezi 80 Kč až 150 Kč za jedno balení. 
•    Diazepam (Valium) Cena za generickou variantu 5 mg x 60 tablet 5580,30,-Kč.
•    Lorazepam (Ativan). Cena za generickou variantu 2,5 mg x 60 tablet 5767,20 – Kč. 

Odporučí se brát léky na uklidnění jenom s předpisem, ale můžete si je koupit v naši online lékárně bez lékařského předpisu. Když chcete nejlepší kvalitu za nejlepší cenu, tak neváhejte a navštivte ceskarna.net. V téhle lékárně najdete nejlevnější léky za přátelskou cenu. Buďte na pozoru, protože v naší lékárně jsou často velké slevy, které vám ušetři peníze. Doneseme vám vaše léky k vašim dveřím za krátkou dobu. Na rozdíl od jiných lékáren, když si u nás objednáte léky, vaše osobní údaje budou v bezpečí. Máme více jako 100 000 spokojených zákazníků. Nám na našich zákaznících záleží, proto vám ponoukáme nejlepší kvalitu za nejlepší cenu. 

Literatura:
https://www.lekarnickekapky.cz/leky/spravne-po-uzivani-leku/leky-na-uklidneni-pomuze-klasicka-lekarna-i-prirodni-leky.html
https://www.prevcentrum.cz/informace-o-drogach/benzodiazepiny/
https://zena.aktualne.cz/zdravi/prasky-na-uklidneni-zavislost-je-nejmensi-problem/r~i:article:806613/

Na naší webové stránce používáme soubory cookies, abychom zpříjemnili váš uživatelský zážitek Ochrana osobních údajů